финансии Насловна
co uk en-us am zu zh-tw af sq ar zh-cn yo yi cy vi uz ur tr th te ta tg sv sw su es so sl sk si st sr ro pa pt pl fa no ne my mn mr mi mt ml ms mg mk lt lv la lo ko km kk kn jw ja it ga id ig is hu hmn hi iw ha ht gu el de ka gl fr fi tl et eo nl da cs hr ny ceb ca bg bs bn be eu az hy fy haw ku ky lb ps sm gd sn sd xh

<<     1   2   3   4     >>  


1/4 денар 1884 Санкт Петерсбург, Руска империја - цената, вредноста на монети
Опис цените на интернет парички Опис на Konros број #243/33 на Bitkin број #207 монети Тип Редовно монета Face 1/4 денар каталози Цените Физички својства Нане: Санкт Петербург Нане Едиција: 140 000 ковање квалитет: uncirculated Метал: бакар позицијата на аверсот и обратно: медал работ Тип (0 степени.

25 Centavo издание од 1938 година, Никарагва
Bonistichesky каталог | Регион - Северна Америка Земја - Никарагва Дел број * Бизнис огласи P-88a Достоинство Бизнис огласи 25 centavos - // - англиски јазик Бизнис огласи 25 Centavos Години Бизнис огласи 1938 Белешки Бизнис огласи Бизнис огласи белешки / обврзници кои се расположливи слики Бизнис огласи Бизнис огласи

Penge 1000 издание 1926, Унгарија
Bonistichesky каталог | Регион - Европа Земја - Унгарија Дел број * Бизнис огласи P-94s Достоинство Бизнис огласи Penge 1000 - // - англиски јазик Бизнис огласи 1000 Pengo Години Бизнис огласи 1926 Белешки Бизнис огласи Бизнис огласи белешки / обврзници кои се расположливи слики Бизнис огласи Бизнис огласи

Пезос 5000 издание 1990 година, Гвинеја-Бисао
Bonistichesky каталог | Регион - Африка Земја - Гвинеја-Бисао Дел број * Бизнис огласи P-14a Достоинство Бизнис огласи 5000 пезос - // - англиски јазик Бизнис огласи 5000 пезос Години Бизнис огласи 1990 Белешки Бизнис огласи Бизнис огласи белешки / обврзници кои се расположливи слики Бизнис огласи Бизнис огласи

20 центи 1943 монети, Советскиот монети, комеморативна монети на СССР и Русија
метал: никел легура циркулација на THS: непознат Тежина: 3,4 грама Дијаметар: 21,8 mm пазарната вредност (приближна цена за квалитет VF): 30 рубли .

5 Гуарани ослободување 1952 Парагвај
Bonistichesky каталог | Регион - Јужна Америка Земја - Парагвај Дел број * Бизнис огласи P-195 Достоинство Бизнис огласи 5 Гуарани - // - англиски јазик Бизнис огласи 5 Гуарани Години Бизнис огласи 1952 Белешки Бизнис огласи Бизнис огласи белешки / обврзници кои се расположливи слики Бизнис огласи Бизнис огласи

20 Евро 2008, 50 години од раѓањето на принцот Алберт Втори, Европската унија (евра) - цената, вредноста на монети
Опис цените на интернет парички Опис Соба за Краузе KM#198 монети Тип Незаборавни монета Face € 20 каталози Цените Физички својства Нане: Monnaie де Париз Копии 3000 ковање квалитет: Доказ Датум на издавање: 19.
cialis costs
1   2   3   4       >>         

Веб-страницата е приватна збирка на материјали и љубовник информативни и образовни ресурси. Сите информации добиени од јавни извори. Администрацијата не поднесе барање за авторство на материјалите што се користат. Сите права им припаѓаат на нивните сопственици